Njihuni me nënën e ish missit Agnesa Vuthajt

Është fituese e konkurseve të bukurisë Miss Kosova 2003 dhe Miss Albania 2004.

Flasim për bukuroshen nga Istogu, Agnesa Vuthajn.

Agnesa po ashtu është një biznismene, kryesisht themeluese e Agnesa Vuthaj Fashion si dhe Agnesa Vuthaj Association.

Në vitin 2011 ajo po ashtu u bë fituese e Dancing ëith the stars Albanian duke treguar afëtsitë edhe në vallëzim.

Duke parë gjithë këtë karrierë të begatshme padyshim që meritat për mbështetjene vazhdueshem i merr familja e saj.

E sot tek sa nëna e saj feston ditëlindjen, Agnesa sjellë një imazh të bukur e duke e uruar ëmbëlsisht.

“Gëzuar ditëlindjen mama jeme <3. Të dua shumë!” ka shkruar Vuthaj./Kosovarja/