Web Analytics
BallinaUncategorizedNjihuni me super-armën elektromagnetike të Amerikës

Njihuni me super-armën elektromagnetike të Amerikës

Prej vitesh Amerika ka luajtur me idenë e armëve që shkrepin jo përmes shpërthyesve kimik, por përmes fushave magnetike.

Dhe vitet e fundit Amerika ka qenë duke punuar në këtë ide, ku ka krijuar lansues raketash elektromagnetik.

Në thelb, armët që janë duke u zhvilluar operojnë në konceptin që mbushjet aktuale elektrike të armëve formojnë fushë magnetike që i japin një shtyrje predhave në shpejtësi marramendëse.

Me këtë teknologji, predhat e armëve arrijnë shpejtësi të mëdha duke udhëtuar me një shpejtësi prej 7,000kmh.

Teknologjinë e tillë mund ta shihni në videon më poshtë:

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit