Web Analytics

‘Nostradamusi i Ri’ parashikon datën e saktë kur do të fillojë Lufta e Tretë Botërore

Një astrolog i quajtur ‘Nostradamusi i Ri’ ka zbuluar parashikimin e tij për datën e saktë kur do të fillojë Lufta e Tretë Botërore.

Kushal Kumar përdor një grafik astrologjik Vedik bazuar në rreshtimin e planetëve dhe yjeve për të parashikuar të ardhmen, transmeton InfoKosova.

Ai pretendon se grafiku ka parashikuar më parë tensionet në rritje midis Izraelit dhe Hamasit, Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut, Kinës dhe Tajvanit, dhe Rusisë dhe Ukrainës.

Disa mund të thonë se nuk të duhet astrologjia për të të treguar këtë, por ai gjithsesi ka publikuar atë që ai thotë se është data e saktë kur mund të shpërthejë një luftë e tretë botërore.

Dhe është shumë shpejt.

Kur mendon ‘Nostradamusi i Ri’ se do të fillojë Lufta e Tretë Botërore?

Sipas The Daily Star, Kushal beson se ka një shans të madh që Lufta e Tretë Botërore të fillojë muajin e ardhshëm, më 18 qershor.

Astrologu indian tha se data kishte ‘stimulin më të fortë planetar për të shkaktuar Luftën e Tretë Botërore, edhe pse 10 dhe 29 qershori mund të kenë një ndikim gjithashtu’.

Kush ishte Nostradamusi origjinal?

Michel de Nostredame, i njohur si Nostradamus, ishte një astrolog francez që publikoi librin ‘Les Propheties’ në vitin 1555.

Libri ishte një koleksion prej 942 katraines poetike që duket se parashikonin ngjarjet e ardhshme.

Shumë njerëz besojnë se ai parashikoi saktë Zjarrin e Londrës, Revolucionin Francez, ngritjen e Napoleonit dhe Hitlerit, të dy luftërat botërore, 11 Shtatorin dhe madje edhe vdekjen e Diana, Princesha e Uellsit.

Ai gjithashtu supozohet se parashikoi vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në vitin 2022 – dhe madje e gjeti saktë moshën e saj.

‘Mbretëresha Elizabeth II do të vdesë, rreth moshës 96 vjeç,’ lexon parashikimi, sipas analistit Mario Reading.

Ai gjithashtu supozohet se parashikoi se Mbreti Charles mund të abdikojë, me Princin Harry që mund të marrë fronin, pavarësisht se tani është i pesti në radhë.

Libri lexon: ‘Mbreti i Ishujve i dëbuar me forcë… zëvendësuar nga një që nuk do të ketë shenjë mbretërore.’/Metro UK/

Nga rubrika