Nuk do besoni! Kjo është shifra marramendëse që fiton Bill Gates për një sekondë!

Themeluesi i Microsoft Corportation njihet si person mjaftë i shkathët.

Bill Gates nisi kompaninë me Paul Allen në vitin 1975 dhe ndikimi I tij në teknologji ka ndryshuar komplet jetët tona.

Ditë më parë u bë e ditur se ai dhe Melinda Gates po divorcohen pas 27 vitesh martesë.

Që nga atëherë është bërë një kuriozitet se sa para fiton Bill Gates në një sekondë.

Sipas Business Insider, Bill Gates fiton afërsisht 4.630 dollarë në sekondë.

Forbes e ka renditur atë si personin e katërt më të pasur në botë për vitin 2021.

Ai është gati 70 miliardë dollarë më i pasur se sa para pesë viteve./Indeksonline/