Objekti i MPJ merr pamje tjetër, në nder të Gjermanisë dhe Bashkimit Evropian

Që nga dje Gjermania do të kryesojë Presidencën e Këshillit të Bashkimit Evropian.

Ky lajm është pritur shumë mirë nga politikanët kosovarë të cilët uruan Gjermaninë, njofton Klan Kosova

Teksa shpresa e kosovarëve për liberalizim të vizave është rritur sonte objekti i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Disasporës ka marrë tjetër pajme.

Ministrja, Meliza Haradinaj-Stublla ka publikuar një fotografi ku shihet flamuri i Gjermanisë dhe ai i Bashkimit Evropian, në objektin e ministrisë.

EU2020DE🇩🇪🇪🇺🇽🇰

Gepostet von Meliza Haradinaj-Stublla am Mittwoch, 1. Juli 2020