Web Analytics
BallinaKURIOZITETETJERAOpinionisti i Përputhen nga Italia kishte lobuar për Kosovën në kohën e...

Opinionisti i Përputhen nga Italia kishte lobuar për Kosovën në kohën e luftës

Opinionisti i “Për’puthen”, Arjan Konomi, kohë më parë fliste në emisionet e Italisë për mas.akrat në Kosovë.

Ai kishte folur në gjuhën italiane, që më vonë është publikuar në një emision në TV Klan.

Konomi kishte kritikuar komu.nistët italian, të cilët kishin refuzuar që të ndihmojnë Kosovën.

“Komu.nistët italianë kanë treguar që ur.rejtja që kanë për NATO-n, për amerikanët është më e fortë se solidariteti për shqiptarët e Kosovës”, tha ai.

Gjithashtu në një tjetër emision në Itali, ai përsëri ka cekur masa.krat që i janë bërë popullit të Kosovës.

“Është absurde të mendosh që refugjatët nga Kosova, janë rikthyer në Prishtinë në shtëpitë e tyre, pas atyre gjërave të tmer.rshme dhe masa.krave që ata panë t’u bëheshin, civilëve, grave dhe fëmijëve”, tha Arjan Konomi./Express

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit