Web Analytics
BallinaPacolli: Kosova duhet të shpallë ditë zie në respekt të Albright

Pacolli: Kosova duhet të shpallë ditë zie në respekt të Albright

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se Albright do të ngelet përjetësisht në historinë e shqiptarëve si një heroinë.

“Ajo pati kurajën që me vendosmëri ta udhëheq botën e lirë, për ndalimin e luftes ndaj popullit tonë, çlirimin e Kosovës dhe ndërtimin e shtetit”.

“Kosova duhet të shpallë ditë zie në respekt të zonjës së madhe Albright.

Ajo ishte një person i jashtëzakonshëm.

Do t’i kujtoj gjithmonë bisedat me të.

Një ditë vërtet e trishtë për të gjithë ne në Kosovë.

Faleminderit zonja sekretare.

Shpirti yt u prehtë në parajsë” ka thënë Pacolli në rrjetin social Facebook.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit