Web Analytics
BallinaLAJMEAKTUALEPamje krenarie! Kulla më lartë në botë vishet Kuq e Zi dhe...

Pamje krenarie! Kulla më lartë në botë vishet Kuq e Zi dhe vihet Himni Kombëtar

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar.

Vetë faqja e saj zyrtare ka ndarë një video nga momenti, kur Burj Khalifa vishet me ngjyrat e flamurit shqiptar, ndërsa në sfond është himni jonë kombëtar.

28 Nëntori festohet me frikën e Covid-19 dhe atyre që nuk besojnë në virus – GazetaBlic

Kulla ka ndriçuar kuq e zi gjatë pasdites së sotme dhe ka qëndruar ashtu për të paktën dy minuta.

Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në Dubai dhe një ndër më të lartat në botë.

Ajo ka një gjatësi prej 828 metrash.

Ndërtesa ka 163 kate, nga të cilat 9 hotele./ora

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit