Pamje nga Prishtina: Duartrokitet për mjekët, infermierët dhe policët

Qytetarët në Prishtinë kanë respektuar thirrjen që është bërë për të duartrokitur heronjtë në detyrë, të cilët po merren me të infektuarit me koronavirus.

Rreziku i përhapjes së Coronavirusit ka bërë që Qeveria e Kosovës të ndërmarrë një sërë masash ndër to të gjithë qytetarët janë porositur që të qëndrojnë sa më shumë në shtëpi.

Por pavarësisht kësaj, janë mjekët, infermierët, policët, zjarrfikësit të cilët gjithmonë janë në shërbim të qytetarëve.

Në videon më poshtë mund të shikoni këtë moment:

Nje falenderim per mjeket, heronjet tane ne keto dite te veshtira per vendin👏👏👏

Gepostet von Jehona R. Zhitia am Sonntag, 15. März 2020