Papagalli i tregon qenit të vogël se kush është kryesori në shtëpi

Kathleen Freeman nga Florida e shteteve të Bashkuara, i ka filmuar kafshët e saj shtëpiake derisa luanin në shtëpi.

Por, papagalli 31-vjeçar nuk dukej shumë në lojë dhe e ndiqte pas qenin që ka vetëm tre muaj.

“Zogu i vjetër, ia tregon rregullat banorit të ri dhe i tregon kush është kryesori në shtëpi”, ka shkruar Freeman lidhur me rastin.

Videoja ku shihet këlyshi duke ikur i frikësuar, është pëlqyer shumë dhe ka bërë xhiro në rrjetin social.

Shiko Videon:

Cockatoo chases puppy in circles around the house – Daily Mail Online

Gepostet von VIPa Klips am Donnerstag, 23. Januar 2020