Paralajmërimet për koronavirus, Labi i gatshëm të ndihmojë qytetarët

Këngëtari i njohur nga Kosova, Labinot Tahiri apo siq njihet nga publiku si Labi, është mjaft aktiv me paraqitjet e tij.

Madje ai shpesh here e shprehë humanitetin e tij, duke shprehur gatishmërinë t’iu dalë në ndihmë njerëzve në nevojë.

Pas paralajmërimeve për një përhapje të mundshme të virusit të rrezikshëm koronavirus, Labi është ‘shfaqur’ në skenë duke ofruar ndihmën e tij për qytetarët.

Ai ka bërë të ditur se ai mund të siguroj rreth 15000 maska për t’ju dhuruar qytetarëve sa nuk është shtrejtuar çmimi i tyre.

“Çkas mund të ndodh!Nëse vertet del që ka diqka serioze në vendin tonë lidhur me koronavirusin, ne qysh sot mendojmë ti sigurojë 15000 maska pêr t’ju dhuruar qytetarëve sa nuk janê shtrejtuar ato!

Me e rendesishme do të ishte nëpër shkolla që ti dhurojmë!

Nëse ato sot shiten dikun në rajonin tonë 30 cent për cop ne do ti sigurojmë ato ose mund ti blej qysh nesër.

Por uroj që mos të ket diqka të tillë se boll jemi me viruse…! Edhe ashtu jem prish tuj pi Oki e prashaka të ndryshêm, po ndoshta dhe pêrshkak tyre nuk na kap neve si vend!

Labi-Ferizaj Kosovë e Shqipërisë” : ka shkruar ai. /Indeksonline/