Paralajmërohet prishja e koalicionit Nisma-AKR

Emërimi i deputetit Haxhi Shala si kryetar i Grupit Parlamentar të Nismës dhe AKR-së po e rrezikon ndarjen e këtyre dy partive.

Kështu ka paralajmëruar Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, shkruan lajmi.net.

Ai ka thënë se Nisma nuk është konsultuar fare me AKR-në në këtë drejtim, dhe se bashkëpunimi me këtë subjekt politik do të shqyrtohet.

“Aleanca Kosova e Re nuk është konsultuar fare në këtë drejtim. Bashkepunimi yne me partinë Nisma Socialdemokrate do të shqyrtohet”, ka shkruar Zyberaj në Facebook.