Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Mot kryesisht i ngjashëm do të vazhdojë edhe për dy ditët e ardhshme.

Të shtunën parashihen luhatje në parametrat meteorologjik duke krijuar mundësi për riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë

Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 15-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.