Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Instituti Hidrometerologjik njofton se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s.