Web Analytics
BallinaPas Lindjes së Mesme, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dërgojnë trupa edhe...

Pas Lindjes së Mesme, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dërgojnë trupa edhe në Kosovë

Shtetet e Bashkuar të Amerikës kanë dërguar 130 trupa të Gardës Kombëtare në Kosovë.

Gjatë ditës së sotshme 130 anëtar i kanë thënë lamtumirë familjeve të tyre para nisjes në Kosovë.

Ata do të qëndrojnë gjatë këtij viti duke kryer ushtrime të ndryshme në sulme ajrore, evakuime të viktimave dhe mbështetje luftarake së bashku me forcat e NATO-s.

“Unë kurrë nuk kam qenë jashtë vendit më parë, kështu që do të jetë një përvojë e re argëtuese,” tha 23-vjeçarja Kelley Bowers nga Aurora, raporton MSN News.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit