Pasi Albin Kurti e hoqi taksën, vjen reagimi i ashpër i Ramush Haradinajt

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër pas vendimit të Albin Kurtit për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe.

Ish- kryeminiatri e ka quajtut mashtrues Albin Kurtin.

“Albin Mashtruesi nga sot je përgjegjës për ripushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia.”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Sonte Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë.

Ky është fillimi i kthimit të Serbisë dhe Rusisë në Kosovë.

Albin Mashtruesi nga sot je përgjegjës për ripushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia.

Zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj!