Web Analytics

Pasi tha se ishte e sigurt në Serbi, Zhaklin Lekatari provokon sërish shqiptarët, “del foto” me rusin që luftoi kundër UÇK-së

Pas deklaratës se “ndihej e sigurt në Serbi pasi nuk kishte shqiptarë”, zhaklin Lekatari është kthyer sërish në qendër të vëmendjes.

Lekatari ka publikuar një tjetër foto në Beograd para murales të Albert Andijev, një rus që luftoi në anën e Serbisë në luftën e Kosovës 1998-1999, kur forcat serbe dëbuan pothuajse një milion shqiptarë të Kosovës gjatë një fushate brutale kundër kryengritjes.

Andijev me origjinë nga Osetia e Jugut, më 5 maj 1999 gjatë luftimeve në Suharekë, ishte plagosur rëndë nga ushtarët e UÇK-së në syrin e djathtë dhe për pasojë e kishte humbur atë.

Ai vdiq para dy vitesh nga Covid-19. /Albeu

Shiko foton:

Nga rubrika