Web Analytics
BallinaUncategorizedPatate të mbushura në formë krepash

Patate të mbushura në formë krepash

Nëse ju pëlqen të gatuani, kjo është receta për ju.

Përbërësit:

– 7 patate;

– 1 qepë;

– 500 gramë mish viçi;

– 25 gramë gjalpë;

– 160 gramë miell;

– 1 vezë;

– kripë;

– piper;

– pak vaj.

Përgatitja:

Zieni patatet dhe më pas gatuani brumin nga patatja e zier, duke shtuar vezën, gjalpin, miellin, kripën dhe piperin.

Përgatitni mbushjen duke skuqur mishin dhe qepën në një tigan.

Bëni krepa të mbushura, duke mbështjellë mishin dhe duke mbushur pak brumë.

Skuqini krepat në një tigan në pak vaj.

Shërbeni të ftohura.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit