Web Analytics
BallinaSPORTPërballja e guximshme e Xhakës me lojtarët serb nga një kënd i...

Përballja e guximshme e Xhakës me lojtarët serb nga një kënd i papublikuar më parë

Ndeshja Zvicër – Serbi dhuroi shumë emocione te pjesë më e madhe e shqiptarëve, për vetë faktin se po luanin Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, por jo vetëm shqiptarët, edhe mediumet e mëdha zvicerane kanë shkruar pa ndalur, e njëra prej tyre në ballinën kryesore e pati një titull ‘Rroftë Granit Xhaka’.

Zvicra fitoi ndeshjen me rezultat 3:2 dhe u kualifikua nga vendi i dytë i grupit në 1/8 e finales.

Ishte pak a shumë skenari i njëjtë i Botërorit të vitit 2018, ku edhe aty eliminuan Serbinë për të vazhduar tutje, dhe sërish figurat kyçe ishin Shaqiri e Xhaka.

Ky i fundit pati një grinde të vogël me bankën rezervë të lojtarëve serb, ku nuk i kurseu gjestet fyese në drejtim të tyre, shkruan InfoKosova.

Pas shumë ofendimesh e provokimesh në drejtim të dy shqiptareve, Xhaka ishte ai i cili reagoj si një ‘Luan’.

Megjithatë shumë shqiptar u ndjen krenar, por pat edhe nga ata të cilët e kritikuan.

Ditën e sotme është publikuar një video nga një kënd papublikuar më parë i kamerave në stadium.

Për më shumë shiko videon:/InfoKosova/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit