Web Analytics
BallinaUncategorizedPërplasje e frikshme e kalit me veturën – befasia është se kalin...

Përplasje e frikshme e kalit me veturën – befasia është se kalin nuk e gjen asgjë, e vetura dëmtohet shumë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një makinë përplaset me një kalë i cili ishte duke vrapuar në një rrugë.

Siç shkruajnë mediat e huaja, videoja, e filmuar në Malet Karpate, Rumani më 6 maj, tregon një motoçiklist që po ecte prapa dy kuajve.

Ndërsa kafshët i afrohen një kthese, një makinë papritmas shfaqet përballë tyre.

Duke mos pasur kohë për të ndaluar veturën, vozitësi godet njërin nga kuajt.

Kafsha “rrotullohet” në pjesën e parme të veturës, ngrihet dhe largohet nga aty.

Ndonëse nuk dihet se sa është lënduar kali, është e qartë se vetura e pëson jo edhe pak.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit