Piktura e artistes amerikane u shit për 12.9 milionë dollarë

Piktura e artistes amerikane Georgia O’Keeffe “Lake George Reflection” në një ankand në New York u shit për 12.9 milionë dollarë, raporton Anadolu Agency (AA).

Shtëpia e ankandeve Christie’s tha se piktura e një prej autoreve më të shquar të artit bashkëkohor amerikan të shekullit të 20-të gjeti blerësin për 12.9 milionë dollarë, identiteti i të cilit nuk është zbuluar.

O’Keeffe pikturën e ka përfunduar mes viteve 1921 dhe 1922.

Shiko Fotot: