Piloti i shkathët është në gjendje t’i bëjë ballë edhe stuhisë Denis, ja si e ateron aeroplanin

Një aeroplan ka bërë një ulje të pazakontë në aeroportin Heathrow, si pasojë e stuhisë Dennis.

Pamjet tregojnë shkathtësinë manvruese të një piloti, pasi avioni i Etihad Airbus A380 anonte 180 shkallë para se të zbriste me sukses të shtunën.

Incidenti erdhi në kohën kur qindra fluturime brenda dhe jashtë Britanisë së Madhe u pezulluan për shkak të stuhisë Dennis.

Ndiqini pamjet e momentit në fjalë më poshtë. /Lajmi.net/