Pitoni shqyen macen, a e vini re këtë detaj që i ka lënë njerëzit me gojë hapur?

Nëse e keni pyetur ndonjëherë veten nëse një gjarpër merr frymë apo jo gjatë kohës kur ha prenë e tij, videoja e mëposhtme do t’jua tregojë përgjigjen.

Në të tregohet një piton gjigant teksa ha një mace.

Ngjarja ka ndodhur në Nambour të Queenslandës.

Gjarpri mban në gojën e tij një pjesë të maces dhe me vështirësi merr frymë.

“Pitonët e zbrazin trakenë e tyre për të lehtësar frymëmarrjen ndërsa konsumojnë ushqimin.

Mund ta shikoni lehtësisht se si merr frymë gjarpri i madh dhe se si vijon të konsumojë prenë e tij”, ­ka thënë Max nga Snake Catchers./InfoKosova/

Shiko Videon: