Policia rrugore gjenë mbi 4000 kg portokaj në veturë, 5 persona në burg

Pesë të dyshuar janë arrestuar në Spanjën jugore pasi që policët gjatë një ndalese rutinë në rrugë gjetën vetërën e mbushur me më shumë se 4000 kilogram portokaj të vjedhur.

Autoritetet e qytetit të Sevillës publikuan fotografi nga 2 vetura dhe një kombi të mbingarkuara me frute që përputhej me një vjedhje në qytetin e Karmonit, transmeton InfoKosova.

Të dyshuarit u ndaluan kur policia dyshoi për vozitjen e tyre në konvoj natën./InfoKosova/

Shiko Fotot: