Web Analytics
BallinaPresidentja e Kroacisë publikon hartën e Evropës me Kosovën brenda Serbisë

Presidentja e Kroacisë publikon hartën e Evropës me Kosovën brenda Serbisë

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović dhe njëkohësisht kandidatja për presidente, ka shkruar një postim në rrjetin social në Facebook ku në fotografinë e bashkangjitur Kosova është pjesë e Serbisë.

Në postimin e saj, ajo kishte shkruar ‘Kroacia ime nuk ka frikë, Kroacia ime tani po lufton për interesat e saj!’.

Presidentja nuk ka vonuar dhe e ka fshirë fotografinë, por një avokat i cili e ka bërë ‘screenshot’, ka reaguar në Tëitter duke thënë se presidentja e ka shpërndarë hartën e Evropës, ku Kosova shihej si pjesë e Serbisë.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit