Prishtina si Stambolli, pastrohen rrugët me shampon

Ka bërë bujë në media dje se si Stambolli dje ka pastruar rrugët e saj me shampon.

Por, një praktikë të njëjt e ka bërë sot edhe kryeqyteti ynë, Prishtina.

Shumica e rrugve të kryeqytetit sot janë pastruar e dezinfekuar me shampon.

Lajmin e ka bërë publik kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Falënderoj kompanitë e mirëmbajtjes dhe ekipet tona për aksionin sot” shkruan Ahmeti në njoftim./Indeksonline/