Web Analytics
BallinaUncategorizedPse vetëm mbretëresha Elisabeth nuk ka mbajtur maskë gjatë pandemisë

Pse vetëm mbretëresha Elisabeth nuk ka mbajtur maskë gjatë pandemisë

Eksperti mbretëror Robert Lacey tha se Mbretëreshës mund t’i kërkohet të vendos një maskë fytyre në Cenotaph të Dielën.

Në “Vanity Fair”, Z. Lacey tha: “Është e çuditshme që gjatë gjithë pamndemisë në britani COVID-19 vetë Mbretëresha nuk është fotografuar kurrë me një maskë fytyre.”

Z. Lacey tha se ishte i habitur se pse Mbretëresha deri më tani nuk kishte bërë një gjë të tillë!

Ai tha: “shpjegimi zyrtar ishte se ekziston një rregull për Madhërinë e saj dhe një rregull tjetër për të tjerët ose sepse mbretëreshë do t’I tregojë të gjithë Anglisë se kohët e bukura që nap resin pa maskë po afrohen.

(Kjo e dyta ishte në mënyrë ironike)

Mesa duke mbretëresha vazhdon të kapet pas shpresës./Kosovarja

Rrjetet Sociale

630,561FansaPëlqeje
28,204NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit