3.3 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Uncategorized Qesharake. Mediumi serb thotë: Shqiptarët i detyruan anglezët të këndojnë kundër serbëve

Qesharake. Mediumi serb thotë: Shqiptarët i detyruan anglezët të këndojnë kundër serbëve

Dje Anglia luajti kundër Kosovës dhe fitoi këtë lojë.

Por aty tifozët anglez kënduan dhe brohoritën kundër serbisë.

Anglia ka luajtur dje në Prishtinë kundër Përfaqësueses së Kosovës, derisa pas ndeshjes tifozët anglezë kanë kënduar këngë kundër serbëve.

Pas kësaj, një tifoz anglez i cili e inçizoi ngjarjen pyeti nëse UEFA do ta ndëshkonte Anglinë duke ndaluar tifozët të vijnë në stadium, ashtu siç ndodhi me Serbinë.

“Në video, në stadium.

Mendoj se UEFA mund ta dënojë Anglinë të luajë ndeshjen e parë në ‘Euro 2020’ mbrapa dyerve të mbyllura në Wembley.

A janë thirrje raciste vetëm kur evropiano-lindorët e bëjnë këtë?”, pyeti Sam Street.

Pyetja e tij ngjalli debat të nxehtë, derisa ai kishte edhe mbështetje dhe pakënaqësi.

Njëri prej prej tifozëve madje i tha se nuk duhet ekzagjeruar një gjë të tillë

Në lidhje me këtë ka shkruar edhe mediumi serb ‘Kurir’, i cili e përshkruan kështu këtë moment:

“Tifozët anglezë në Prishtinë ofenduan brutalisht serbët.

Shqipëtarët i detyruan të këndojnë kundër serbëve”./Zëri.

608,993FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Gjendja e tanishme e ajrit në Prishtinë kjo është

Ajri në Prishtinë në këto momente është i pashëndetshëm. Kjo sipas matjes së Ambasadës Amerikane në Kosovë. Sipas matësit, 153 është shkalla e ndotjes së ajrit...
web
analytics