“Qumili” reagon pas aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit

Dje ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaci dhe liderit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli u ngrit akta.kuzë nga Gjykata Speciale.

Kjo ndodhi pak para takimit në Shtëpinë e Bardhë, që ishte planifikuar për 27 qershor.

Pas kësaj erdhën reagime të shumta nga liderët politik, por edhe qytetarët dhe artistët e njohur shqiptarë.

Në mesin e tyre ka reaguar edhe humoristi i mirënjohur i humorit, Sevdai Rodogoshi, i cili ka postuar një fotografi të presidentit Thaçi që shihet i veshur me uniformën e ushtrisë.

“Gjykata special s’jeni fer, pse bash qitash… UÇK”, ka shkruar humoristi.