Web Analytics
BallinaUncategorizedQyteti misterioz që frymëzon shkrimtarët

Qyteti misterioz që frymëzon shkrimtarët

Sintra është një nga vendet më të bukura dhe më misterioze në botë, që ka frymëzuar mjaft shkrimtar e poet botërorë.

Nuk është çudi pse Lord Bajroni u frymëzua nga bukuria e këtij qytetit për të shkruar ‘Shtegtimin e Çajld Haroldit’.

Çdokush që ka vizituar këtë pjesë magjike të botës, e cila ndodhet jo shumë larg nga Lisbona, do të mund të shkruante edhe një poezi në nder të bukurisë së qytetit.

Sintra, e cila është monument kulture e shpallur nga UNESCO, fsheh mistere dhe bukuri që vetëm në botën e përrallave keni takuar.

Janë të shumtë vizitorët që mbërrijnë aty dhe shuajnë kuriozitetin e tyre rreth mistikës së këtij qyteti.

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit