Web Analytics
BallinaRamë Lahaj i reagon kryeministrit Rama: “Profeti” paska qu padi për t’zotin...

Ramë Lahaj i reagon kryeministrit Rama: “Profeti” paska qu padi për t’zotin e shpisë n’Kosovë

Tenori i njohur shqiptar Ramë Lahaj ka reaguar pas lajmit të fundit se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka ngritë padi ndaj kryeministrit të Kosovës në detyrë Ramush Haradinaj.

Ju sjellim reagimin e tij të plotë dhe origjinal:

Faqja e zeze

N’ven se Shqipnija me qu padi kundra krimeve te bame ne Kosove e gjenocidin barbar ne dekada nga Serbija, sot nji shortim mes greku e serbi “profeti“ paska qu padi per t’zotin e shpise n’Kosove, vllaun e vet. I mjeri !

Historikisht kombi shqiptar ka pase qakoj qe me bisht ner’ kame, i kan shti hunet fell, sa kan mbrri me permyse sofren e vet per me ja bo qefin e me gzu vrasesin, hasmin t’perbetuem t’vallut t’vet.

Po nuk jemi merzite asihere se luajt gardian qe jeten flijuan neper dekada per ket’ liri t’lame me gjak, na kan lane djem e nipa boll, qe me na e mrbojte torishten prej zagarve te ktij soji.

N’funt t’funit, boll i kemi hallet tona me ndamjen e hises se pushtetit, bash si qent e terrbum rreth lekures se kurbanit.

HIJENA T’PUSHTETIT

Zot ruje Shypnin prej shartimit t’kti soji./KultPlus/

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit