Real Madridi do të kërkojë ta shfrytëzojë në përpikëri humbjen e lideres së La Ligës, Barcelonës ndaj Betisit sot më herët për t’iu afruar në vetëm katër pikë në renditjen tabelore, dhe për ta bërë këtë duhet ta kalojë pengesën e quajtur Celta Vigo.

Madridi, që ngel shtatë pikë prapa Barcës pas një tri humbjeve radhazi deri në shkarkimin e Julen Lopeteguit, e rigjeti rrugën e fitores me Santiago Solarin në stol javën e kaluar duke e mundur Real Valladolidin dhe tani synon ta bëjë të njëjtën edhe kundër Velta Vigos në udhëtim.

Takimi i xhiros së 12-të mes Celta Vigos dhe Real Madridit do të zhvillohet në “Estadio de Balaidos” në Vigo, dhe nis në orën 20:45.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Celta Vigo:

Real Madrid: