Web Analytics
BallinaRegjistrohet lëkundje sizmike në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Regjistrohet lëkundje sizmike në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një lëkundje e lehtë sizmike është ndjerë pak minuta më parë në vendin tonë.

Sipas EMSC lëkundja sizmike ka rënë në deti Adriatik dhe ka qenë me një magnitudë 3.2.

Sipas të dhënave në EMSC epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 33 km në veri të Durrësit.

Nuk raportohet për asnjë dëm nga kjo lëkundje që kishte një thellësi prej 15 km në detin Adriatik.

Kujtojmë se ekspertët kanë shpjeguar se pas lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit do të vijojnë për disa muaj dhe nuk ka vend për panik.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit