Web Analytics
BallinaUncategorizedRekord botëror, ja sa milion dollarë u paguan për një diamant në...

Rekord botëror, ja sa milion dollarë u paguan për një diamant në formë të zemrës

Diamanti më i madh, i cilësuar si “i përsosur”, ka një formë të zemrës dhe është shitur dje në Gjenevë në shtëpinë e ankandeve “Christie”, kjo shitje përbën një “rekord botëror”

Ai është shitur për 14.99 milionë dollarë, duke i përfshirë taksat.

Kjo shitje është një “rekord botëror” për një diamant me formën e një zemre, ka thënë zëdhënësja e “Christie”, Alexandra Kindermann.

Rekordi i mëparshëm për një diamant të tillë ishte arritur në vitin 2011.

Atë vite, një diamant me 56.15 karat ishte shitur për 10.9 milionë dollarë.

Rrjetet Sociale

630,251FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit