Web Analytics
BallinaRezultatet për kuvende komunale – në Prishtinë pritet që LVV të ketë...

Rezultatet për kuvende komunale – në Prishtinë pritet që LVV të ketë 17 ulëse, LDK 14

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot do të shpallë rezultatet përfundimtare për ulëset në kuvende komunale.

Pritet që në Komunën e Prishtinës, Lëvizja Vetëvendosje të ketë siguruar 17 ulëse në kuvend, ndërkaq Lidhja Demokratike e Kosovës 14 ulëse.

Po ashtu, Partia Demokratike e Kosovës sipas informacioneve ka siguruar 9 ulëse në kuvendin e kryeqytetit.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 6 ulëse, ndërkaq Aleanca Kosova e Re 3.

Ndërkaq, nga një ulëse Lëvizja për Bashkim dhe Nisma Socialdemokrate.

Ndryshe, në garën e balotazhit me 14 nëntor, Arben Vitia i LVV-së, është në garë me Përparim Ramën e LDK-së.

Vitia prin me 42,54% të votave në raundin e parë, ndërkaq, Përparim Rama me 29,17%, . /Telegrafi/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit