Web Analytics
BallinaRinumërimi i votave, Meliza Haradinaj-Stublla s’arrin të bëhet deputete

Rinumërimi i votave, Meliza Haradinaj-Stublla s’arrin të bëhet deputete

Meliza Haradinaj-Stublla ka rënë nga lista e deputetëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Kjo pas rinumërimit të votave me kusht, atyre me postë, dhe shtatë kutive të rinumëruara më parë në QNR, vendim ky që u mor pas publikimit të audio-incizimit nga Gazeta Insajderi.

Video ngrit dyshime për blerje të votave nga ana e Dardan Stubllës, bashkëshortit të Melizës.

Pretendime këto që i patën ngritur edhe dy kandidatet për deputete të AAK-së, Albana Bytyqi dhe Florentina Gjergjaj.

Ato dyshonin se votat u manipuluan në favor të ministres në detyrë të Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, e cila edhe sipas rezultateve të shpallura nga KQZ e kishte fituar postin e deputetes.

Por, pas rinumërimit del se Meliza Haradinaj-Stublla nga votat e rinumëruara deri më tani, nuk është më deputete, por këtë vend po e merr Albana Bytyqi.

Në QNR tashmë ka filluar rinumërimi edhe i 134 kutive të tjera./express

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit