Web Analytics
BallinaSPORTRonaldo ndezë edhe më shumë tifozët e Unitedit me postimin e fundit...

Ronaldo ndezë edhe më shumë tifozët e Unitedit me postimin e fundit – ka diçka speciale edhe për Fergusonin

Cristiano Ronaldo ka bërë një tjetër postim në Instagram në lidhje me Manchester Unitedin.

Ylli portugez nënshkroi zyrtarisht kontratën me Djajtë e Kuq, derisa u deklaruar për herë të parë pas rikthimit në Old Trafford, përmes një postimi në rrjetin social, pesë herë fituesi i Topit të Artë ka shprehur dashurinë që ka për klubin, derisa kishte një dedikim të veԭantë për Sir Alex Fergusonin.

Postimi i tij i plotë:

Të gjithë ata që më njohin, e dinë për dashurinë time të pafund për Manchester United vitet që kalova në këtë klub ku ishin absolutisht të mahnitshme dhe rruga që kemi bërë së bashku është shkruar me shkronja të arta në historinë e këtij institucioni të madh dhe mahnitës.

Unë as nuk mund të filloj të shpjegoj ndjenjat e mia tani, pasi shoh kthimin tim në Old Trafford të shpallur në të gjithë botën eshtë si një ëndërr e realizuar, pas të gjitha herave që u ktheva për të luajtur kundër Man.United, madje edhe si kundërshtar, të kenë ndjerë gjithmonë një dashuri dhe respekt të tillë nga tifozët në tribuna, kjo është absolutisht 100% nga gjërat nga të cilat janë bërë ëndrrat!

Liga ime e parë vendase, Kupa ime e parë, thirrja ime e parë në ekipin kombëtar Portugez, Liga ime e parë e Kampionëve, Këpuca ime e parë e Artë dhe Topi i Artë i parë, të gjitha kanë lindur nga kjo lidhje e veçantë mes meje dhe Djajve të Kuq historia është shkruar në të kaluarën dhe historia do të shkruhet edhe një herë! Ju keni fjalën time!

Une jam ketu! Unë jam kthyer aty ku më takon! Le ta bëjmë atë edhe një herë!

PS – Sir Alex, kjo është për ty… /Telegrafi

Rrjetet Sociale

630,284FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit