-2.4 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina SPORT Ronaldo zbulon 11’shen më të mirë në histori të futbollit, Cristiano mbetet...

Ronaldo zbulon 11’shen më të mirë në histori të futbollit, Cristiano mbetet jashtë

Cristiano nuk bënë pjesë në formacionin më të mirë në histori të futbollit sipas fenomenit brazilian, transmeton InfoKosova.

Fenomeni brazilian, Ronaldo, ka zgjedhur 11’shen më të mirë në histori të futbollit, raporton Goal.

Në 11’shen më të mirë të historisë nuk bën pjesë katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, pavarësisht se konsiderohet një ndër më të mirë ndonjëherë të këtij sporti.

Sulmi udhëhiqet nga Pele dhe vetë braziliani, Ronaldo – teksa janë në mbështetje të Maradonas e Messit.

Vetëm dy lojtarë aktiv gjenden në këtë formacion: Buffon (Juventus) dhe Lionel Messi (Barcelona).

Ja formacioni më i mirë sipas Ronaldos:

608,992FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Electra është 46 vjeçe, por trupi i saj tregon ndryshe

Carmen Electra ka treguar se është duke i shijuar pushimet e saja tropikale dhe këtë e ka bërë përmes postimit të fotografive në rrjetet...
web
analytics