Web Analytics
BallinaUncategorizedRrjedhin pamjet e projektit sekret kinez “Rainbow”

Rrjedhin pamjet e projektit sekret kinez “Rainbow”

Në rrjetet sociale po përhapet një fotografi që shfaq dronin ushtarak të Kinës.

Fluturakja e paemëruar pretendohet të jetë bombardues me torpedo, e aftë për të fluturuar pa u vërejtur në sipërfaqe të ujit, për sulme vdekjeprurëse ndaj luftanijeje, thuhet në rrjetin Weibo.

Pas kësaj, portali kinez Sina shpejtë ka shkruar se ky dron mund të mbaj një ton material.

Kina vitin e kaluar po ashtu ka paraqitur dronin CH-5, një fluturake po ashtu e fuqishme dhe e rrezikshme.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

630,821FansaPëlqeje
28,187NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit