Web Analytics

Sallatë e shpejtë me mish pule dhe arra: Shtesë e shkëlqyeshme për tryezë solemne!

Këtë sallatë do ta përgatisin perfekt edhe amvisat më të papërvojë.

Përbërësit:

– 1 copë mish i bardhë;

– 200 g arra të grira;

– 300 ml ajkë;

– 200 ml majonezë,

– kripë sipas shijes;

– 1 limon – lëng.

Përgatitja:

Mishin e bardhë zieni, ftoheni dhe priteni në katrorë të vegjël.

Pritni edhe arrat në pjesë të imëta.

Bashkoni me mishin e bardhë, qitni kripë, shtoni majonezën, ajkën dhe kulloni lëngun e një limoni.

Të gjitha përzieni mirë dhe lini të bashkohen përbërësit. Ftohni mirë.

Ju bëftë mirë!

Nga rubrika