Web Analytics
BallinaSë shpejti LVV-ja e dërgon emrin e Kurtit tek presidenti për mandatim

Së shpejti LVV-ja e dërgon emrin e Kurtit tek presidenti për mandatim

Nga subjekti fitues i zgjedhjeve të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje thonë se pa humbur kohë shumë do të i’a dërgojnë emrin e mandatarit presidentit Hashim Thaçit ashtu siç parashihet me Kushtetutën e Kosovës.

“Qëllimi i LVV-së ishte dhe mbetet krijimi i institucioneve të reja në përputhje me vullnetin qytetar të shprehur me zgjedhjet e 6 tetorit.

Në këtë drejtim po bëjmë të gjitha përpjekjet që sa më parë të kemi qeverinë e re, ndërkaq siç është theksuar në mbledhjen e fundit të kryesisë – pa u vonuar ne sigurisht se do ta dërgojmë emrin e mandatarit ashtu siç parashihet me kushtetutë dhe me këtë rast ne do ta njoftojmë opinionin publik me kohë kur do ta dorëzojmë emrin e mandatarit”, tha zëdhënësi i LVV-së, Arlind Manxhuka.

Rrjetet Sociale

630,252FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit