Ndodh edhe kështu, në një kohë kur marrëdhënies mes Shqipërisë dhe Serbisë kanë qenë shumë të ftohta.

Ndonëse sporti nuk arriti ti bashkonte dot dy vendet, duket se në art ndodh krejt e kundërta….

Në një video që po qarkullon nëpër rrjetet sociale tregohet një shtetase serbe duke kënduar shqip, përkatësisht një këngë tallava, transmeton InfoKosova.

Vajza në këtë video duket që e ka pasion këtë lloj muzike.

Po kështu në videon e publikuar në rrjetet sociale, vajza duket që e di mjaft mirë tekstin e këngës në gjuhën shqipe./InfoKosova/

Shiko Videon:

Dëgjojeni këngën origjinale: