8.7 C
Kosovo
E enjte, Dhjetor 12, 2019
Ballina Uncategorized Shastisen gjimnazistët në Lushnje, mësuesja hap këmbët dhe u tregon...

Shastisen gjimnazistët në Lushnje, mësuesja hap këmbët dhe u tregon…

Në institucionet shqiptare, ku përfshihen edhe shkollat ka një kod veshje, i cili duhet respektuar.

Por disa foto të ardhura në JOQ.al tregojnë se një mësuese në Lushnje nuk ka dashur t’ia dijë fare për kodin e veshjes.

Nxënësi që ka nisur fotot ka shkruar:

“Shikoni si na vjen zysha në mësim tek shkolla mekanike në Lushnje.

Edhe ta kemi mendjen në mësim ne, kur kjo hap këmbët dhe na i tregon të gjitha”

Në vende si Franca apo Gjermania nëse një mësuese do të shkonte në një gjimnaz e veshur në të tillë mënyrë jo vetëm që do të pushohej nga puna, por edhe do të ndiqej penalisht.

Ama të tilla situata në vendin tonë janë të rëndomta, mjaftojmë të kujtojmë këtu fjalorin e deputetëve apo paradat e modës para faltores së parlamentit e zonjave deputete.

Çdo ditë e më shumë po vërtetohet se institucionet shqiptare janë të kalbura nga koka.

608,886FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Në këto vende të botës, asnjë turist nuk lejohet të shkelë. Arsyet interesante!

Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket se globalizmi i ka dhënë mundësi kujtdo që ka dëshirë...
web
analytics