Shikoni momentin kur ura gjigande shembet për pak sekonda

Një urë në lindje të Kinës është shembur me ekzploziv për t’i hapur rrugën ndërtimit të një autostrade të re.

Ura rreth 300 metër e gjatë ndodhej në rajonin Ganxian dhe është shembur duke i vendosur 240 kg eksploziv në të gjithë strukturën e saj.

Ura gjigantë shembet brenda pak sekondave nga shpërthimi i kontrolluar.

Ndërkohë për shkak të sigurisë zona rreth urës u evakuua.

Shiko Videon: