Web Analytics
BallinaUncategorizedShikoni në qendër për 20 sekonda, çfarë po shihni?

Shikoni në qendër për 20 sekonda, çfarë po shihni?

Një iluzion do ju lë të foku.suar në momentin që ju filloni të shikoni për 20 sekonda.

Një imazh shfa.q disa vija të rregullta në mes, por anash fillojë të thy.hen, nëse shikoni për 20 sekonda do të shihni diçka tjetër.

Që të shihni se çfarë po ndodhë, njerëzit provojnë që të shikojnë në qendër për 15 deri në 30 sekonda.

Në fillim duket si një imazh normal por në momentin që foku.soheni, do të shihni ndryshimin e saj dhe do ju mahnitë.

Pasi që të shikoni në qendër të imazhit, pjesa e rregullt e vijave do të fillojë që të nd.ahen si ato që janë të vendosura mbrapa.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit