Uragani Irma solli makth dhe kaos në Karaibe dhe mori drejtimin nga SHBA-të, shkruan InfoKosova.

Por ajo që habiti të gjithë ishte një intervistë me fizikantin e njohur Michie Kaku dhe kjo intervistë u bë virale në internet.

Ai ka hapur dyshim të fortë se shkaktar i kësaj katastrofe nga Irma është eksperiment që mund ta ketë bërë dora e njeriut.

Shkenctari shpjegon së këso eksperimentesh bëhen gjithmonë në laboratore dhe kanë suksese, këto uragane bëhen përmes ndihmës së lazerëve dhe joneve.

Fizikanti ka treguar se forcat amerikane kishin përdorur eksperimente të tilla në luftën e Vietnamit, duke shkaktuar reshje të rrëmbyeshme./InfoKosova/

Shiko Videon: