Shkurta e Shyhretja kur ishin 12 vjeçe, pamje të papara derimë tani

Këngëtaret nga Mushtishti, Shkurte Fejza dhe Shyhrete Behluli që kur ishin të vegjla ishin shoqe shumë të mira, shkruan “InfoKosova”.

Përveç që vijnë nga i njëti fshat, dy këngëtaret tona të mirënjohura gjithmonë ishin mikesha të mira deri para pak vitesh që i dhanë fund miqësisë së tyre.

Shkurta dhe Shyhretja kanë kënduar bashkë pothuajse afër 40 vitesh.

Ato me këngën kanë filluar që të merren qysh kur ishin shumë të reja, si 12 vjeçare.

E ne sonte do t’ju sjellim pamje të dy yjeve të fshatit Mushtisht, kur ato patën filluar që të këndonin.

Pra, kështu dukeshin dikur në fillimet e tyre, Shyhrete Behluli dhe Shkurte Fejza./InfoKosova/

Shkurte Fejza

Shyhrete Behluli