Web Analytics
BallinaUncategorizedShpejtim Bulliqi paralajmëron Agim Veliun: Do ta humbasësh Podujevën

Shpejtim Bulliqi paralajmëron Agim Veliun: Do ta humbasësh Podujevën

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, në Blic Interview ka rrëfyer kohën kur për shumë vite ishte pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka folur edhe për faktin që kritikuesi më i madh i një koalicioni mes LVV-së dhe LDK-së, është ish bashkëpunëtori i tij, Agim Veliu.

Bulliqi ka thënë se përkundër që ka punuar për dy mandate si drejtor i Arsimit në Komunën e Podujevës, në zgjedhjet e fundit, diferenca e vogël mes LDK-së dhe VV-së, ia ka bërë të qartë Agim Veliut, se do ta humb Komunën e Podujevës.

“Po, unë kam punuar për dy mandate si drejtor i Arsimit në Komunën e Podujevës, atëherë kur isha pjesë e LDK-së.

Një gjë e rëndësishme është që zgjedhjet e fundit kanë treguar se LDK do ta humb bastionin e Podujevës, pasi që ishte një diferencë shumë e vogël me Vetëvendosjen”, ka thënë Bulliqi.

https://www.facebook.com/KlanKosovaOfficial1/videos/161135585204413/

Rrjetet Sociale

630,452FansaPëlqeje
28,208NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit