Web Analytics
BallinaUncategorizedShqipëria, në gjysmëfinalen e dytë të Eurovizionit

Shqipëria, në gjysmëfinalen e dytë të Eurovizionit

Është mbajtur sot në Holandë shorti i radhitjes së këngëve në Eurovision Song Contest 2020.

Shqipëria, gjegjësisht Arilena Ara me këngën e saj “Shaj” do të performojë në gjysmëfinalen e dytë, ne pjesën e dytë të natës, me 14 maj.

Këngët që performojnë në pjesën e dytë dhe të fundit të gjysmëfinaleve gjithmonë kanë një përparësi dhe duket sikur ky pozicion u sjellë atyre fat të mirë.

Në të njëjtën gjysmëfinale me Shqipërinë do të jenë edhe 17 shtete të tjera, përfshirë këtu Serbinë, Greqinë, Bullgarinë e Zvicrën.

Prej 18-të këngëve, vetëm dhjetë shkojnë në finale në fund të natës pasi dëgjohen e shijohen të gjitha performancat.

Eurovizioni këtë vit mbahet në Roterdam të Holandës. / KultPlus.com

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit