-3.1 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina LAJME Shqiptarët e Kosovës i hapën dyert, gruaja e prekur nga tërmeti lind...

Shqiptarët e Kosovës i hapën dyert, gruaja e prekur nga tërmeti lind në spitalin e Pejës

Në këto ditë të vështira shqiptarët e Kosovës kanë treguar një solidaritet të rrallë.

Shumë shqiptarë i hapën dyert të prekurve nga tërmeti.

Një grua e strehuar në Pejë ka sjellë në jetë një foshnjë në spitalin e këtij qyteti.

Mjekët e spitalit të Pejës kanë thënë se gjendja e nënës dhe vajzës së sapolindur është e mirë.

Nëna e re Romina Radonshiqi ka thënë se nga shqetësimi dhe stresi bëri një lindje të parakohshme në Spitalin e Pejës.

Po ashtu ajo ka theksuar se është e surprizuar nga mikpritja që më kanë bërë stafi mjekësor në Pejë.

Nëna e re ka thënë:

Unë sapo isha futur në muajin e nëntë të shtatzënisë.

Nga shqetësimi dhe stresi bëra një lindje të parakohshme në Spitalin e Pejës.

Në momentin kur e kuptova se kishte ardhur koha për të lindur isha pak e stresuar me dyshimin se ndoshta nuk do të më ofrohet ndihma për shkak se unë isha shtetase e Shqipërisë dhe jo e Kosovës.

Jam surprizuar nga mikpritja që më kanë bërë stafi mjekësor.”

609,033FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

E mahnitshme: Kirurgët britanezë shpëtojnë vajzën e lindur me zemër jashtë

Kirurgët në Britani kanë shpëtuar jetën e një fëmije që ka lindur me zemrën e saj jashtë trupit. Kjo si rezultat i një gjendjeje të...
web
analytics